Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie

Dom Opieki "SZAROTKA" - informacje

Dom Opieki „Szarotka”

 ul Sybiraków 13
59- 300 Lubin
tel. 76/746 83 60 lub 76/746 83 59
tel.kom. 669 560 550
e-mail szarotka@mops.lubin.pl


 Budynek Domu Opieki „Szarotka” usytuowany jest w dogodnym miejscu i w bezpiecznej odległości od hałaśliwych ulic, otoczony zielonym ogrodem.

Obiekt spełnia obowiązujące standardy.                

Dom posiada 35 miejsc dla kobiet i mężczyzn przewlekle somatycznie chorych. Część z podopiecznych porusza się na wózkach inwalidzkich, inni przy pomocy chodzików lub lasek.

Zapewniamy odpowiednie warunki bytowe i prawdziwie domową atmosferę ciepła i życzliwości. Świadczymy całodobową profesjonalną pomoc wykwalifikowanego zespołu terapeutyczno-opiekuńczego: pielęgniarek, opiekunów i terapeuty, którzy dbają o jak najdłuższe utrzymanie sprawności fizycznej i psychicznej naszych mieszkańców. Codzienne, w zależności od potrzeb, prowadzona jest terapia zajęciowa oraz ćwiczenia usprawniające.


Działalność „Szarotki” wspierają wolontariusze, zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież szkolna, którzy mocno angażują się w pracę na rzecz mieszkańców.

  

Prawo do umieszczenia w Domu Opieki „Szarotka” przysługuje osobie niezdolnej do samodzielnego funkcjonowania, wymagającej całodobowej opieki i pielęgnacji z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności.
Decyzję o skierowaniu do Domu Opieki wydaje organ gminy właściwej dla osoby ubiegającej się o pobyt.
Obowiązani do wnoszenia opłaty za pobyt są w kolejności:

  • mieszkaniec domu, nie więcej jednak niż 70% swojego świadczenia (emerytury, renty),
  • małżonek, zstępni przed wstępnymi,
  • gmina, z której osoba została skierowana do domu.

Każdego dnia przygotowujemy pięć pysznych i dostosowanych do potrzeb mieszkańców dietetycznych posiłków. W jadłospisach uwzględniamy tradycyjne polskie potrawy. Na wszystkie uroczystości i spotkania, a także dni świąteczne pieczemy domowe ciasta. Wspólne spożywanie posiłków oraz świętowanie podczas Wigilii czy Śniadania Wielkanocnego wpływa na tworzenie domowej, rodzinnej atmosfery.

Do dyspozycji mieszkańców oddajemy 21 przytulnie urządzonych pokoi, jedno i dwuosobowych z łazienkami, przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizor, radio, telefon oraz tzw. system przywoławczy.

W każdą niedzielę i święta mieszkańcy mają możliwość uczestniczenia we mszy świętej odprawianej w kaplicy. Ciężko chorych i nie mogących się poruszać kapłan odwiedza w pokojach.

 Analiza ankiet przeprowadzonych wśród osób korzystających z posiłków z dowozem

 

2015 - Analiza badań ankietowych przeprowadzonych wśród członków rodzin mieszkańców

Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 11 stycznia 2016 08:53
Dokument wprowadzony do BIP przez: Marek Łokaj
Ilość wyświetleń: 2774
03 października 2018 15:14 Marek Łokaj - Zmiana treści zakładki.
09 marca 2018 07:32 Marek Łokaj - Zmiana treści zakładki.
14 stycznia 2016 13:25 Marek Łokaj - Zmiana treści zakładki.
Realizacja: IDcom.pl